Lørdag den 22. juni 2019 kl. 11:00

Sommer udflugt 2019.

Turen går til Skolemuseet og Klokkemuseet i Over Lerte ved Sommersted.

Kl. 11.00 afgang fra logebygningen.

Tilmelding til br. UM Jan Samalsson - pris kr. 100,- pr. person

Mandag den 1. juli 2019

Broder Johannes Damkjær har 85 års fødselsdag.

Mandag den 2. september 2019 kl. 19:00

O Terminsåbning.

Broder Overmester har ordet.

Logens stiftelsesdag mindes.

Mandag den 9. september 2019 kl. 19:00

O Arbejdsmøde.

Indlæg ved brodergruppe 4.

Mandag den 16. september 2019 kl. 19:00

O  Arbejdsmøde.

    "Tag en ven med aften".

Mandag den 23. september 2019 kl. 19:00

O  Arbejdsmøde.

    Kl. 19:30  Indvielse og tildeling af eksmesterstjerne.

    Kjole.

Fredag den 27. september 2019

Fredagshygge fra kl. 11:00 til kl. 13:00.

Mandag den 30. september 2019 kl. 19:00

O  Arbejdsmøde.

     Foredrag - med ledsagere og logens enker.

     Tilmelding til broder Undermester.

Mandag den 7. oktober 2019 kl. 19:00

O   Arbejdsmøde.

      Indlæg ved brodergruppe 5.

Mandag den 14. oktober 2019 kl. 19:00

O   Arbejdsmøde.

     Ordensindlæg ved storrepræsentant.

      

      

Fredag den 18. oktober 2019

Broder Storrepræsentant Jørgen Matthiasen og hustru har 50 års bryllupsdag.

Søndag den 20. oktober 2019

Broder Andreas Zoëga har 85 års fødselsdag.

Mandag den 21. oktober 2019 kl. 19:00

O   Arbejdsmøde

     Alle Ordens Søskendes dag, arrangeret af Broderloge nr. 94 Hertug Hans.

Fredag den 25. oktober 2019

Fredagshygge fra kl. 11:00 til kl. 13:00.

Mandag den 28. oktober 2019 kl. 19:00

O   Arbejdsmøde.

     Unge brødres aften.

Mandag den 4. november 2019 kl. 19:00

Mødet aflyst.

Familieaften med spil, med ledsagere og logens enker.

Tilmelding til broder Undermester.

Mandag den 11. november 2019 kl. 19:00

O   Arbejdsmøde.

     Kl. 19:30  Tildeling af Kærlighedsgraden.

     Kjole.

Mandag den 18. november 2019 kl. 19:00

O   Arbejdsmøde.

     Bygningsudvalgets budget for 2020.

     Indlæg ved brodergruppe 6.

     Formændene for udvalgene afleverer pr. mail beretning til broder Sekretær.

Mandag den 25. november 2019 kl. 19:00

O   Arbejdsmøde.

     Referat fra halvårs- og distriktsmøde.

Fredag den 29. november 2019

Fredagshygge fra kl. 11:00 til kl. 13:00.

Mandag den 2. december 2019 kl. 19:00

O   Arbejdsmøde.

     Logens budget for 2020.

     Spørgsmål til udvalgsberetninger.

     Pakkefest.

Mandag den 9. december 2019 kl. 19:00

Intet møde.

Julestemning med ledsagere og logens enker.

Tilmelding til broder Undermester.

Fredag den 13. december 2019 kl. 11:00

Fredagshygge fra kl. 11:00 til 13:00

Søndag den 15. december 2019 kl. 14:00

Børnenes juletræsfest fællse med broderloge nr. 59, Hoíort Lorenzen.

Tilmeldinjg til br. Undermester - broder loge nr. 59 Hiort Lorenzen arrangerer.

Søndag den 15. december 2019 kl. 14:00

Børnenes juletræsfest.

Fælles med broderloge nr. 59 Hiort Lorenzen.

Tilmelding til broder Undermester.

Broderloge nr. 94 Hertug Hans arrangerer.

Onsdag den 1. januar 2020 kl. 15:15

Nytårsloge arrangeret af søsterloge nr. 19 Alexandra.

Mandag den 6. januar 2020 kl. 19:00

Terminsåbning.

Broder Overmester har ordet.